Juraj Červenák

“Som Stredoslovák ako repa, a to už od roku 1974, kedy som sa ráčil narodiť. Väčšinu života som prežil v Banskej Štiavnici, odľahlom baníckom mestečku pod horou Sitno uprostred stredoslovenských vrchov. Niekoľko rokov som žil v Košicoch, bolo tam fajn, založil som si tam rodinu, splodil krásnu dcérku, ale v živote chlapa je dôležitý „návrat domov“, takže som od jesene 2011 zase Štiavničan.”

Juraj Búry

Juraj Búry. Latinsky Buryus Jurajus. Najčastejšie sa vyskytuje v Nitre, ale pôvod má v Novej Bani, čo je hen za humnami. Vyštudoval estetiku. Uživiť sa tým zatiaľ nedokáže, ale aspoň je šťastný. Spolu s Marekom Čabákom založil youtube kanál POPkast, ktorý vám prináša informácie zo sveta popkultúry. Juraj občas píše recenzie a poviedky a kamaráti sa s kocúrom menom Muro VII. Batman.

https://www.youtube.com/user/LoxovPOPkast/featured

Jana Plauchová

Jana Plauchová je slovenská spisovateľka, autorka sci-fi literatúry. Napísala diela Nula kelvinov (Ja neexistujem, ty neexistuješ), sci-fi román (2012) a Večnosť omylov, sci-fi triler, s pôvodným názvom Osem hviezd Veľkého voza (2013).

Prednáška – Čítanie autorskej sci-fi tvorby: Predstavenie autorskej tvorby, čítanie ukážok z románov, sprievodná prezentácia a diskusia.

Peter „Šuflo“ Šufliarsky

Amatérsky autor, ktorý sa podieľal na komiksovom e-magazíne Bubliny (r. 2011 až r. 2015) a e-hororovej Kobke (r. 2013 až r. 2014). V rámci podpory pre začínajúcich autorov a ilustrátorov zostavil spolu s vydavateľstvom Hydra prvú česko-slovenskú mikropoviedkovú zbierku s názvom Fantastická 55 (r. 2013). Len nedávno zosnoval e-komiks L.A.B.K.-A (r. 2015), ktorý sa však skončil skôr, ako vôbec stihol začať. V súčasnosti sa usadil na fantastickom webe www. fantasy-svet.net ako nekompromisne šarmantný redaktor.

Brian ´Sensej´ Terrero

Komiksový kreslič a ilustrátor, pracoval pre magazíny ako Bridge, Gate a ABC. Jeho ilustrácie je možné nájsť v publikáciách ako Fantastická 55, Tormoš Chrenová v zrkadle času a vytvoril obálku ku knihe NetvorV súčasnosti sa venuje komerčnej a osobnej tvorbe a pracuje na multimediálnom komiksovom projekte Nanits Chronicles.

https://www.facebook.com/btsensejart/

https://www.instagram.com/brianterrerosensej/

http://sensej.deviantart.com/

Dušan Blaho

Dušan Blaho je tvrdo pracujúci podnikateľ, milovník čaju a ľudí, ktorý sa každý deň rád vzdeláva. Má rád a aj úspešne používa sociálne siete, a to aj ako zaujímavý typ komunikácie so svojimi zákazníkmi. Verí v originalitu, spolieha sa na kreativitu a snaží sa pochopiť každú novú generáciu, s ktorou sa stretne. Najradšej praktizuje myšlienku, že všetko, čo stojí za to, aby sa urobilo, stoji aj za to, aby sa urobilo dobre!  

http://www.cajovnazarohom.sk/

Lucia “Tomoe-gozen” Závodníková

Fanúšička anime, mangy, fantasy a popkultúry, zúrivá čitateľka, obdivovateľka japonskej kultúry, tradícií a dávnej histórie, od roku 2009 prednášajúca na rôznych slovenských conoch.

Petra Slováková

Narodila se v Ostravě. Jako autorka začínala s poezií (sbírka Básně, EPIKA), později přešla k fantastice, přičemž se její texty pravidelně umísťovaly na předních místech literárních soutěží v Česku i na Slovensku. Tištěným debutem se stala povídka Kóma v časopise Pevnost, kde vychází i jiné její práce. Svými texty také přispěla do několika hororových antologií či povídkových sborníků. Přestože její srdce bije v rytmu steampunku, první samostatnou knihou Cvrček v krabičce vkročila do světa kyberpunku a její povídková převážně New Weirdová tvorba je shrnuta v knize Železonoc a jiné podivnosti. V loňském roce vydala u nakladatelství Brokilon první český steampunkový román Démon z East Endu, který je zároveň prvním dílem z cyklu Ve službách královny z alternativního viktoriánského Londýna.

Mimo literaturu se podílí i na mnoha uměleckých projektech. Působí jako ilustrátorka. Je aktivní osobností steampunkové subkultury a o problematice tohoto lifestylu také píše články, přednáší a tvoří v jeho duchu šperky či kostýmy.

Prednáška – Steampunk: Autorské čítanie pripravovanej knihy, diskusia.

Marek Čabák

Chlapec od podlahy. Vraj je asimetrický, teda asi meter vysoký a asi meter široký. Okolie mu hovorí aj: “Teba radšej preskočiť, ako obísť.” Značnú časť svojho života venoval a stále venuje počítačovým hrám, a to aj po odbornej stránke, keďže robí recenzie a tématické videá do českej relácie o videohrách – Indian. Popri tom založil spolu s Jurajom Búrym popkultúrny kanál POPkast prinášajúci informácie, o ktoré nikto nikdy nestál. Mimo internet sa živí ako kameraman, strihač a občasný technik v lokálnom Nitrianskom rádiu. Má rád kyslé uhorky.

Juraj Malíček

V roku 1999 ukončil vysokoškolské štúdium na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v odbore estetika – filozofia a občianka náuka/náuka o spoločnosti. Od roku 2005 pôsobí ako pedagogický pracovník na ÚLUK FF UKF v Nitre. Istý čas pracoval ako šéfredaktor viacerých slovenských časopisov, ktoré sa zvyčajne venovali populárnej kultúre.

V súčasnosti je častým hosťom Daniela Baláža v relácii Baláž Hubinák na Rádiu_FM, kde sa venuje najmä filozofii, vedeckej fantastike a fantastike. V tejto relácii má pravidelnú rubriku Hračičky FM.